hledání

Jak hledat VA?

Jednoduše, googlujte… Je to jednodušší, než si myslíte. Ale na druhou stranu nic neuspěchejte.

Jelikož to má být žena, které máte důvěřovat a svěřit jí část své práce, chce to více než jen tak hledat. Čas, který hledání věnujete, se vám poté mnohonásobně vrátí.

 

 

Vytvořila jsem pro vás jednoduchou infografiku, abyste si to mohli lépe představit.

virtuální asistentka, infografika

Takže první, co vás čeká, je opravdu hledání. Určitě se nejdříve zeptejte mezi svými známými, třeba vás překvapí, kolik jich už má svou virtuální asistentku. Tak toho můžete využít, tohle je i pro vás důležitý krok. Třeba získáte kontakt na VA, o které budete mít i dobré reference od svých známých. A tím si celou cestu zjednodušíte.

Pokud vám tento jednoduchý nevyjde, nezoufejte. Zasedněte k počítači a hledejte. Jednoduše zadejte do vyhledávače termín „virtuální asistentka“ a projděte si výsledky.

Vytvořte si tabulku. Zadejte tam relevantní informace. Jako je jméno, kontakt, webovou stránku a čím vás zaujala. Tato tabulka se vám bude hodit, kdyby třeba první kontakt nevyšel.

Při hledání se také podívejte, zda třeba nějaká nepracuje ve vašem oboru, následné zaučení by pak bylo výrazně snazší, protože by už rozuměla základní problematice vašeho oboru.

Také si všímejte, zda má aktualizové webové stránky, sociální sítě, LinkedIn. To vám napoví, zda za to stojí. Dejte si pozor abyste nehodnotili svou budoucí VA podle ceny, cena není moc relevantní hodnocení. Pamatujte si, kvalitní člověk/informace něco stojí, ale neznamená to, že nejdražší je nejlepší. Však to určitě znáte ze svého podnikání.

Pokud jste našli svou vyvolenou, kontaktujte ji. Pořádně si rozmyslete, co po ní vlastně budete chtít. Pokud nevíte, nebojte se ji i přesto kontaktovat, během hovoru třeba dojdete k zajímavým závěrům. Nicméně až budete psát e-mail, nezapomeňte stručně představit své podnikání a také popsat, co od ní potřebujete. Poté čekejte, až se vám sama ozve.

Pokud vám první kontakt nevyjde, nezoufejte, ve své tabulce máte určitě i další kontakty. A něco určitě vyjde.

A mimochodem, pokud čtěte tento článek, můžete napsat i mně na e-mail: veronika.haluzova@verhal.cz, jsem virtuální asistentka a jsem tu pro vás. Společně můžeme najít cestu k příležitosti…